Serwery Next Generation łączą ulubione media w jednym miejscu. Plex organizuje twoje osobiste wideo, muzykę i kolekcje zdjęć i przesyła je do wszystkich twoich urządzeń. Platforma Wordpress. Dzięki usłudze ownCloud użytkownicy psiadają jeden interfejs, z którego mogą uzyskać dostęp, synchronizować i udostępniać pliki na dowolnym urządzeniu, w dowolnym czasie iz dowolnego miejsca.
Container VPS działają z oprogramowaniem hiperwizora. zapewniającym współdzielone wsparcie jądra w wielu instalacjach macierzystego systemu operacyjnego. Korzystają z silnika uruchomieniowego do wirtualizacji takimi jak Kubernetes, Docker Swarm, Mesosphere DC / OS, OpenStack, CloudStack lub CoreOS Tectonic w celu elastycznego skalowania udostępniania zasobów na serwerach.
Windows VPS to serwery wirtualne z systemem operacyjnym Windows 2019. Wirtualny serwer wykorzystuje technologię KVM. Zarządzanie serwerem odbywa się za pomocą usługi pulpitu zdalnego. VPS Windows to idealny wybór do obsługi witryn o większym natężeniu ruchu i złożonych aplikacji internetowych. Łatwa administracja i wiele opcji konfiguracyjnych są dostępne dla rozsądnego miesięcznego kosztu.
Cloud VPS to idealnie dopasowane rozwiązanie do Twoich potrzeb. Serwer VPS w pełni zarządzana przez specjalistów z Host1, bez wymaganej wiedzy technicznej. Typowa konfiguracja chmury na platformie KVM, XEN lub VMware. Różnica dotyczy rodzaju używanego sprzętu. Zamiast przechowywania pamięci na serwerze hosta wszystkie dane są przechowywane na znacznie większej macierzy SAN z wieloma dyskami.
Serwer VPS (Virtual Private Server) to wirtualna maszyna dostarczana przez firmę Host1 - znakomity zamiennik maszyny dedykowanej. Serwer VPS stanowi część serwera, wyodrębnioną w procesie wirtualizacji, która dostarcza zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa. Serwer jest dzielony na kilka serwerów VPS, z których każdy ma przydzieloną możliwość kontroli nad swoim systemem. (Umożliwia instalacje i wspólne działanie w jednym czasie dowolnej liczby systemów) Serwer VPS może być obsługiwany przez wielu użytkowników równocześnie. Każdy z VPS’ów otrzymuje wyodrębnioną ilość miejsca, jakie może zająć na dysku serwera. Każdy serwer wirtualny może uruchomić swój własny pełnoprawny system operacyjny, który działa jako odrębna instancja. Wszystkie jednak są zależne od serwera matki tak zwanym node na którym zostały utworzone. Jeżeli serwer główny zostanie wyłączony - żaden VPS nie będzie działał. VPS to usługa pośrednia między hostingiem, a serwerem dedykowanym. VPS pozwala na korzystanie z określonej przestrzeni dyskowej oraz wykorzystanie części mocy obliczeniowej serwera. Nie występuje tutaj konkurencja o miejsce, tak jak w hostingu, każdy VPS korzysta tylko i wyłącznie z przyznanych mu zasobów serwera. Wybierając VPS masz pełną kontrolę nad środowiskiem systemowym. Jest to rozwiązanie zapewniające większe bezpieczeństwo aplikacji niż w przypadku hostingu. Każdy VPS posiada włąsny dedykowany adres IP. VPS’y są przeznaczone dla użytkowników zaawansowanych, dla których hosting to za mało, którzy posiadają potrzebę określonego miejsca i możliwości, dodatkowo otrzymują pełną kontrolę i możliwość wyboru systemu operacyjnego. W praktyce oznacza to, że serwer wirtualny udostępnia użytkownikowi możliwość zainstalowania dowolnego oprogramowania. Warto zauważyć, iż dla wielu zadań usługi realizowane przez serwer VPS są w zasadzie równoznaczne z możliwościami oferowanymi przez funkcje dostępne przy serwerach dedykowanych. Zamawiając tego typu usługę, warto zastanowić się, czego oczekujemy i z jakich usług będziemy korzystać przy realizacji planowanych przez nas wdrożeń. Korzystając z usług hostingowych Host1, masz do wyboru serwer wirtualny Widnows czy serwer VPS Linux.
Dzieli cię tylko kilka kroków od zmaksymalizowania działań twojego biznesu w sieci. Dzięki naszym wirtualnym serwerom zyskasz swobodę i bezpieczeństwo. Są one dostępne w wersji ekonomicznej i biznesowej dla każdego.
Serwery wirtualne, które przygotowaliśmy, stanowią kompletną ofertę. Łączy ona najnowsze rozwiązania technologiczne: Podążając za rozwojem technologii i potrzebami rynku IT, dajemy ci możliwość dostosowania wymagań serwera do Twoich potrzeb. Ty decydujesz o wszystkim.
Mając do dyspozycji usługi firmy Host1 inwestujesz w sprawdzone serwery wirtualne i dedykowane. Bezpieczeństwo naszej serwerowni to nasz priorytet. VPS z systemem Linux lub Windows Server albo dedykowana maszyna to specjalnie przygotowane i zoptymalizowane rozwiązania. Dla nas ważne, aby móc sprawnie prowadzić swoją działalność w sieci. Dlatego wciąż wsłuchujemy się w Twoje potrzeby. O bezpieczeństwo i dostępność danych zadba Host1. Wyboru możesz dokonać, porównując poszczególne serwery vps i serwery dedykowane na stronie naszej firmy. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy w wyborze najlepszego rozwiązania serwerów wirtualnych, zapraszamy do kontaktu. Nasze SLA jest na poziomie 99,9%.
Pracujesz jako Web Developer? Pragniesz tworzyć aplikacje? Dzięki serwerom VPS Host1, bezproblemowo i bardzo szybko stworzysz niezbędne środowisko do zarządzania Twoimi projektami. Serwer VPS Linux czy serwer wirtualny Windows? Wybór należy do Ciebie!
Serwery VPS Host1 odsłaniają możliwości dla klientów, którzy chcieliby lub posiadają własne sklepy internetowe. Dzięki zaawansowanej możliwości kontroli i ustawienia środowiska, sklepy internetowe oparte na VPS-ach są bardzo wydajne, a praca z nimi jest przyjemnością dla developerów.
Możesz dostosować swoje serwery VPS Host1 do potrzeb. Proponujemy zacząć od najniższego pakietu, w przypadku niewystarczających parametrów, systematycznie zwiększać. Wszystko odbędzie się bez przerwy w dostarczaniu usługi! Interesuje Cię serwer VPS Linux, czy może korzystający z systemu Windows? W kwestii wyboru systemu operacyjnego, wybór także należy do Ciebie!
Naszą wewnętrzną zasadą jest zapewnienie najnowszych, stabilnych rozwiązań sprzętowych. Nasz sprzęt jest oparty na urządzeniach amerykańskiego producenta serwerów Supermicro. Serwery te wykorzystują wysokie taktowanie procesorów z rodziny Intel. Zapewniają one dużą moc oraz potrafią działać wydajnie nawet przy najbardziej obciążających programach czy aplikacjach.
Standardem w naszej firmie są dyski SSD. Dzięki ich użyciu w dostarczanych przez serwerach VPS, zapewniamy od dziesięciu do stu razy zwiększoną wydajność w porównaniu do standardowych rozwiązań, wykorzystujących dyski talerzowe. Dyski SSD również odznaczają się zdecydowanie mniejszą awaryjnością.
Serwery VPS to doskonała alternatywa dla serwerów dedykowanych. Na przygotowanych przez nas serwerach wirtualnych użytkownik jest w stanie wybrać sobie system operacyjny, na który chciałby pracować. VPS to rozwiązanie, które z pewnością usatysfakcjonuje zwolenników pełnej kontroli nad systemem. VPS Windows oraz VPS Linux to świetne propozycje dla wymagających użytkowników. Zastosowań naszych serwerów VPS jest niezliczona ilość.
Serwer WWW
Serwer Pocztowy
Serwer Backup
Monitoring usług
Serwer do rozmów głosowych
Serwer DNS
Serwer VPN
Serwer Baz danych
Serwer Forex
No dobrze, wreszcie nadszedł ten moment: decydujemy się na własny wirtualny serwer. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Które cechy usługi VPS mogą okazać się bardziej, a które mniej istotne? Czy lepiej wybrać tani VPS czy może z górnej półki? Oczywiście na tak postawione pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Z prostego powodu: każdy klient posiada odmienne preferencje dotyczące parametrów i przeznaczenia. Mimo to przyjrzyjmy się kilku podstawowym cechom VPS online:
VPS SSD to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą decydować się na serwer dedykowany (choćby ze względu na wysokie koszty, ale również z uwagi na rodzaj świadczonych usług), lecz potrzebują nieco więcej niezależności niż w przypadku serwera współdzielonego. W takich wypadkach warto zdecydować się na serwer VPS - tani bądź nie. W takim wypadku płacimy za wirtualny serwer o gwarantowanej mocy obliczeniowej, własnym systemie plików użytkowników oraz dużą kontrolę nad zasobami maszyny i działającymi aplikacjami. W porównaniu do serwera współdzielonego jest to różnica jak pomiędzy przysłowiowym niebem a ziemią. Dzięki dedykowanemu panelowi zarządzania możemy samodzielnie zarządzać na przykład kontami pocztowymi, tworzyć bazy danych, przeprowadzać konserwację czy instalować wybrane aplikacje. Prawda, że jest to wygodne i praktyczne? W dodatku nie wymaga od administratora najmniejszej wiedzy programistycznej, gdyż wszystkie operacje wykonuje się zdalnie, bez wiersza poleceń (choć często taka opcja jest możliwa).
Skoro wiemy już mniej więcej jaki VPS wybrać, przyjrzyjmy się możliwościom tego popularnego rozwiązania. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu do wirtualizacji, usługodawca tworzy dla nas oddzielną, wirtualną przestrzeń na swoich urządzeniach. Dzielimy się wprawdzie parametrami z innymi klientami korzystającymi wraz z nami z tej usługi, lecz na szczęście wirtualne maszyny pozostają od siebie odizolowane. Oprogramowanie do wirtualizacji pozwala na pełną wirtualizację - wówczas istnieje możliwość zainstalowania dowolnego systemu operacyjnego na naszym własnym VPS. Drugim rozwiązaniem jest tak zwana parawirtualizacja - wtedy to nasz system operacyjny musi być podporządkowany nadrzędnemu systemowi w jakim pracuje VPS. Jeśli jest to Linux, jesteśmy zmuszeni do instalacji Linuxa. Tak czy owak w ramach tej usługi możemy stworzyć własny pakiet oprogramowania systemowego i, co za tym idzie, usług - na przykład sklepu internetowego, strony WWW, serwera do gier, pocztę e-mail i tym podobne. W zależności od indywidualnych potrzeb możemy dostosować zasoby serwera VPS i jego konfigurację.
VPS oznacza w skrócie Virtual Private Server - w angielskiej nazwie zawarta jest jego nadrzędna cecha: prywatność. Tego typu rozwiązania różni się zasadniczo od popularnego od lat hostingu współdzielonego. Na czym polegają główne różnice? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Jeśli szukamy najtańszego rozwiązania do podstawowych zadań, lepiej zdecydować się na hosting współdzielony. Niestety musimy liczyć się w takim wypadku z ograniczoną pojemnością dysku lub limitami transferu danych narzuconymi przez usługodawcę. Gdy nasza działalność będzie się rozwijała a świadczona przez nas usługa przyciągać zacznie więcej odwiedzających, serwer VPS jest naturalną ewolucją. Różnice i podobieństwa zebraliśmy w przejrzystej tabelce poniżej.
Usługa |
Hosting współdzielony |
Wirtualny serwer |
Zasoby |
współdzielone |
współdzielone z większa kontrolą dzięki wirtualnej maszynie |
Obsługa |
bardzo prosta, brak dostępu do zaawansowanych funkcji |
prosta lub zaawansowana w przypadku dostępu na poziomie root |
Limity |
spore ograniczenia przestrzeni dyskowej i transfer |
Istnieją ograniczenia, lecz mniejsze niż w przypadku hostingu współdzielonego |
Cena |
najtańsza opcja |
wyższa niż w przypadku współdzielonego hostingu |
Kontrola |
bardzo ograniczona kontrola nad własną częścią serwera |
możliwość dostępu do wielu ustawień systemowych |
Skalowalność |
praktycznie żadna |
wysoka |
Najczęstsze pytanie jakie pojawia się u nowych użytkowników wirtualnego serwera, to jak podpiąć domenę pod nasz nowy hosting. Sprawa zwykle jest dość prosta, choć w zależności od tego jak zarządzamy naszym serwerem wirtualnym, instrukcja może nieznacznie się różnić - zależy to od panelu zarządzającego i jego funkcji. Zwykle przebiega to tak:
Minęły już czasy, kiedy zarządzanie serwerem mogło mieć miejsce tylko z poziomu wiersza poleceń. Naturalnie do najbardziej zaawansowanych może się to okazać potrzebne, ale na szczęście większość funkcji jest dostępna zwykłemu śmiertelnikowi z poziomu panelu administracyjnego (pod warunkiem, że firma hostingowa takowy dostarcza). Osoby nie potrzebujące ustawień z poziomu root mogą zdecydować się na serwer zarządzany - oznacza to, że część ustawień jest zarządzana przez dostawcę usługi. Pozostali zdecydują się na zarządzanie poprzez dedykowany panel. Istnieje spory wybór dostępnych interfejsów do zarządzania hostingiem VPS i jedynym ograniczeniem jest nasza zasobność portfela lub wymagania dostawcy usług. Do najpopularniejszych należą DirectAdmin, Plesk Panel, Horizon, VestaCP, ale spotkać możemy wiele innych, w tym panele autorskie stworzone specjalnie pod wymogi danego usługodawcy. Z poziomu panelu mamy dostęp do praktycznie wszystkich funkcji VPS, od podglądu miejsca i adresów IP, poprzez zarządzanie hasłami i konsolą Java, na restarcie i statystykach skończywszy.
Lista zastosowań serwera wirtualnego uzależniona jest od potrzeb klienta. Tego typ hostingu gwarantuje nam większy poziom bezpieczeństwa, gwarantowane zasoby lecz również większy poziom kontroli i większą odpowiedzialność. Konfiguracji musimy dokonać samodzielnie i samodzielnie ustawić wszystkie zabezpieczenia. Jeśli jednak potrzebujemy rozwiązania skalowalnego, z własnym oprogramowaniem, o wyższej wydajności niż oferuje serwer współdzielony, będzie to z pewnością dobry wybór. W tym środowisku możemy postawić własny system operacyjny, usługi i środowiska webowe czy też oprogramowanie i aplikacje. Poniższa lista nie wyczerpuje wszystkich możliwych zastosowań serwera VPS Windows czy Linux i może być rozbudowana o serwery zapasowe czy inne usługi wymagające dokładniejszej konfiguracji:
Wciąż wahamy się, czy zdecydować się na tani serwer VPS czy droższy dedykowany? Jakie są zalety i wady obu rozwiązań? W skrócie można powiedzieć, że hosting VPS stanowi rozwiązanie średniego kalibru, podczas gdy dedykowana przestrzeń serwerowa do rozwiązanie typu hi-end. To oczywiście pewne uproszczenie, jednak zarówno pod względem wydajności, opcji zarządzania, pojemności dyskowej, pamięci RAM i dostępności serwery dedykowane najczęściej biją na głowę wirtualne serwery. Dają one możliwość pełniejszej konfiguracji, są jeszcze bardziej elastyczne pod względem skalowalności, zapewniają większe bezpieczeństwo (np. przed atakiem DDOS). Decydując się na to rozwiązanie mamy fizyczną maszynę na własny użytek, bez współdzielenia jej zasobów z innymi użytkownikami. W przypadku większych zastosowań biznesowych lub specjalistycznych, planów rekonfiguracji hostingu VPS, rozwoju infrastruktury, silniejsze firewalle, większego zapotrzebowania na macierze dyskowe, serwer dedykowany wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. A zatem niezależność i wydajność kosztem bardziej zaawansowanej administracji.