Kopia danych
Poczta e-mail
Serwerownia
Bezpieczne użytkowanie oraz stabilność serwera to priorytet dla Host1. W celu zapewnienia najlepszej jakości usług wszystkim naszym klientom, posiadamy własne reguły bezpieczeństwa. Dzięki temu nasza firma jest w stanie zagwarantować sprawne działanie usług hostingowych.
Dzięki dużej ilości możliwości w Twoim panelu, jesteś w stanie na bieżąco kontrolować i analizować, w jaki sposób wykorzystywane są Twoje zasoby sprzętowe serwera. W przypadku problemów związanych z Twoją usługą, otrzymasz od nas natychmiastową informację oraz wskazówki w jaki sposób rozwiązać problem. Dokonujemy wszelkich starań, aby zagwarantować Tobie najlepszą, jakość usług hostingowych.
Hosting to idealna usługa, która umożliwia klientom indywidualnym oraz firmom, zaistnienie w globalnej sieci internet. Profesjonalny Hosting zapewniony przez firmę Host1 umożliwia dostęp do zasobów serwerowych, którymi klient ma możliwość zarządzania przez specjalnie przygotowany panel. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem z zakresu usług internetowych jest dostarczenie usługi hostingu. Najbardziej podstawową formą Hostingu jest udostępnienie przestrzeni, przez popularny protokół znany jako FTP (File Transfer Protocol), bądź też przez specjalnie przygotowany interfejs WWW. Pozwala to na umieszczenie swoich danych, dzięki czemu, możemy zaprezentować między innymi swoją witrynę internetową lub przedstawić swoją ofertę handlową. Profesjonalny hosting oferowany przez Host1 jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, abyś zaprezentował swoją firmę z jak najlepszej strony.
Zapewniamy kompleksową obsługę indywidualnych zapotrzebowań klienta z zakresu usług hostingowych. Dostarczone przez nas rozwiązania to intuicyjny i zapewniający komfortową pracę cPanel umożliwiające zarządzanie swoimi zasobami. Dzięki naszym rozwiązaniom, możesz w łatwy sposób zarządzać swoją powierzchnią serwerową, instalować CMS-y (systemy zarządzania treścią) oraz otrzymujesz wygodny dostęp do aplikacji zarządzającej swoją pocztą internetową. Będziesz zarządzał własną bazą danych, przez popularny skrypt phpMyAdmin. Otrzymasz dostęp do zaawansowanych narzędzi statystycznych, dających Ci możliwość analizy zainteresowania własną witryną internetową. Taka możliwość, jest bardzo ważnym elementem przyszłych kampanii marketingowych Twojej marki. Host1 jako lider w dziedzinie hostingu stron www, dba o bezpieczne przechowywanie Twoich danych, wykorzystując najnowsze i sprawdzone na rynku hostingowym rozwiązania.
Szybka Kontrola nad serwisem
Kontroluj domeny, bazy danych czy skrzynki pocztowe, szybko, łatwo i przyjemnie.
Analiza zużycia zasobów sieci
Wszystkie szczegóły i detale są przedstawione czytelnie, w sposób analityczny, tak, aby łatwo odczytać zużycie dysku lub ilość użytego transferu.
Śledź statystyki
Dzięki modułom, występującym w Direct Admin, masz możliwość śledzenia statystyk przy pomocy, których możesz dokonać analizy popularności Twojej witryny internetowej.
Jesteśmy profesjonalistami w zakresie hostingu, nieprzerwanie od 15 lat dostarczamy naszym klientom niezawodne rozwiązania. Dbając o dobro naszych klientów, wszystkie zmiany dopasowywujemy pod Twoje indywidualne potrzeby, oraz minimalizujemy prawdopodobieństwo występowania niedostępności Twoich usług. Naszym wielkim atutem jest profesjonalny zespół, z którym nawiązanie kontaktu nie sprawia problemów i jest wygodne. Dla Twojego komfortu jesteśmy dostępni w systemie 24/7. Wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie w dostarczaniu rozwiązań hostingowych, pozwoliło nam na nawiązaniu, wielu relacji biznesowych, których wynikiem jest rzesza zadowolonych klientów korzystających z naszych usług. Sprawdź nas!
Hosting WWW to usługa polegająca na udostępnieniu przestrzeni serwerowej oraz zasobów serwera celem umieszczenia na nich strony WWW dla odwiedzających. Dostawca usług internetowych oferuje część swoich zasobów - przestrzeń na dyskach twardych, pamięć RAM, łącze, dodatkowe usługi oferowane przez serwerownię (serwis, udostępnienie bazy danych itp.). Jednocześnie dostawca usługi określa w umowie maksymalny stopień obciążenia serwerowni przez dzierżawiącego, dotyczy to zarówno miejsca przeznaczonego na stronę WWW jak i transfer danych wyrażony zwykle w gigabajtach miesięcznie. Innymi słowy wykorzystujemy, najczęściej odpłatnie, czyjś komputer - serwer - aby móc udostępniać innym stworzoną uprzednio stronę internetową. Hosting stron WWW jest zwykle usługą odpłatną, aczkolwiek wiele firm umożliwia umieszczanie swoich stron za darmo, zwykle stosując duże ograniczenia dotyczące przepustowości, czy umieszczania reklam. W przypadku darmowych hostingów nie będziemy mogli korzystać na przykład z rozbudowanych baz danych.
Założenie hostingu wymaga od nas najzwyczajniej w świecie wykupienia usługi w firmie hostingowej i podpisania umowy z usługodawcą. Przedtem powinniśmy zdecydować się, który rodzaj hostingu będzie dla nas najlepszy. Czy potrzebujemy baz danych? Jaki ruch przewidujemy na stronie WWW? Czy będziemy potrzebowali dużej ilości adresów email? Czy będziemy kierować się ceną hostingu? Do najtańszych rozwiązań należy hosting współdzielony, jednak nie oferuje on zbyt wiele możliwości konfiguracji i charakteryzuje się ograniczonymi parametrami. Półkę wyżej należy postawić hosting VPS - tutaj możliwości są o wiele bardziej zaawansowane, co jednak wymaga od nas zarówno większej wiedzy, jak i nieco bardziej zasobnego portfela. Dedykowany hosting pl można uznać za usługę na najwyższym poziomie, zarówno pod względem oferowanych możliwości, elastyczności jak i bezpieczeństwa. Sami decydujemy wówczas jaki procesor będzie posiadał nasz serwer, ile pamięci RAM oraz ile i jakie dyski będą w nim zainstalowane. Wszystko to może się wydawać skomplikowane, jednak warto poświęcić trochę czasu zanim zainwestuje się pieniądze w odpowiednią usługę.
Przy wyborze najlepszego hostingu należy kierować się zarówno zasobnością portfela jak i własnymi potrzebami. Istnieje z pewnością tani hosting, ale czy warto rozważyć hosting darmowy? Zacznijmy od tego, że nie istnieje coś takiego jak doskonały darmowy hosting WWW. Tego typu usługi cechuje szereg ograniczeń zarówno pod względem ilości przestrzeni dyskowej jak i transferu. Często nie mamy również dostępu do bazy danych albo języków skryptowych (np. PHP). Wygląda więc na to, że z darmowej usługi zadowolone będą jedynie osoby, które nie mają większych wymagań względem dostawcy i decydują się na przykład na wyświetlanie reklam na własnej stronie internetowej umieszczonej na darmowym serwerze. Przed zakupem płatnego hostingu trzeba wziąć pod uwagę jego parametry - pojemność konta, przepustowość łącza - możliwa ilość baz danych, maksymalną liczbę domen możliwą do podpięcia, kopie bezpieczeństwa itd. Warto też zwrócić uwagę na to, czy po upływie pierwszego roku przedłużenie umowy będzie na równie korzystnych warunkach - duże firmy liczą sobie wówczas za miejsce na serwerze wielokrotnie więcej niż wynosi jego wartość rynkowa.
W dzisiejszych czasach stworzenie najprostszej strony WWW nie wymaga znajomości HTML i poradzi sobie z tym nawet początkujący internauta. Gdy mamy wykupiony już hosting - np. WWW lub Wordpress - i posiadamy własną domenę internetową pozostaje wybór projektu bądź platformy do naszych celów. W zależności od potrzeb, możemy skorzystać ze stron i programów oferujących gotowe szablony. Gdy myślimy o prostym blogu lub wizytówce, oczywistym wyborem jest Wordpress, Wix.com czy Blogspot. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z elastycznym narzędziem, które w dość łatwy sposób możemy rozbudowywać oraz dostosowywać do własnych potrzeb, również w celach wykraczających poza klasyczny blog. Bardzo wiele e-czasopism czy sklepów internetowych wykorzystuje właśnie ten silnik. Naturalnie w przypadku niestandardowych potrzeb najlepiej będzie skontaktować się z kimś, kto ma doświadczenie w tworzeniu stron internetowych. Osoba taka doradzi nam jaką platformę wybrać, czy bardziej będzie opłacało się dostosować istniejące platformy do tego celu, czy też stworzyć stronę zupełnie od zera.
Podpięcie domeny do hostingu to jedna z pierwszych czynności jakie powinniśmy zrobić po wykupieniu stosownej usługi - chyba, że korzystamy z darmowego hostingu WWW. Warunkiem jest oczywiście posiadanie domeny - dzisiaj nie jest to drogie i już w cenie kilkunastu złotych możemy wejść w jej posiadanie. Zwykle podpięcia domeny dokonuje się przez dedykowany do zarządzania usługą hostingową panel sterowania. Domena nie musi być zakupiona u tego samego usługodawcy, co hosting, jednak znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest utrzymywanie wszystkich usług u tego samego dostawcy. Jej podpięcie nie jest wcale trudne. W takim przypadku należy dokonać ustawienia własnych DNS-ów w firmie gdzie zakupiona jest nasza domena (hosting domen). Adresy DNS podane są przez usługodawcę, u którego wykupiliśmy hosting WWW. Zwykle po podpięciu domeny wykupionej u innego usługodawcy należy odczekać kilka do kilkudziesięciu godzin zanim zacznie być ona rozpoznawalna w sieci Internet. Jeśli pojawiają się problemy, warto wyczyścić ustawienia przeglądarki internetowej, przeprowadzić czyszczenie ustawień DNS na komputerze (poprzez komendę flush DNS w konsoli CMD w przypadku komputerów Windows). W podobny sposób konfiguruje się hosting email.
Migracja strony nie jest czynnością prostą i może przysporzyć większych problemów nawet zaawansowanej osobie. Na samym początku należy upewnić się, czy mamy wszystkie loginy i hasła do panelu administracyjnego strony, panelu zarządzania hostingiem, panelu zarządzania domenami. Przydadzą się dostępy do FTP, MySQL itp. Jeżeli strona łączy się do zewnętrznych serwisów to należy odnaleźć dane do logowania w tamtym miejscu. Następnie sprawdzamy ustawienia na hostingu oraz zainstalowane i aktywne moduły na serwerze www, lokalizacje i właścicieli plików oraz ich uprawnienia. Pozwoli nam to uniknąć problemów w przyszłości. W dalszej kolejności należy zweryfikować wersje systemów CMS i modułów, a następnie sprawdzamy ich zgodność z oprogramowaniem na nowym serwerze, szczególnie zwracamy uwagę na wersję PHP. W razie potrzeby planujemy ich aktualizację, którą najlepiej przetestować przed rozpoczęciem przenoszenia strony. Stronę statyczną przeniesiemy sami po uprzednim zarejestrowaniu domeny i przekierowaniu DNS.
Poczta email stanowi dzisiaj standard w przypadku niemal każdego, nawet taniego czy darmowego hostingu WWW. Pozostaje pytanie ile kont pocztowych usługodawca przewidział w ramach pakietu i jaka będzie ich pojemność. Istnieją hostingi, które umożliwiają przypisanie oddzielnej przestrzeni dedykowanej wyłącznie pod skrzynki email. W innych przypadkach mamy do dyspozycji całą przestrzeń przydzieloną pod hosting WWW i wydzielamy po prostu stosowny fragment pod pocztę. Możemy spotkać się również z ograniczeniem w postaci wielkości wysyłanej wiadomości, np. 5 czy 10 MB, ograniczenie w postaci ilości wysyłanych maili w ciągu godziny lub dziennie, limit odbiorców pojedynczej wiadomości. Hosting email w ramach usługi WWW nie sprawdzi się najlepiej, jeśli chcemy wysyłać newslettery do masowych odbiorców - wówczas warto skorzystać z innej usługi, przeznaczonej wyłącznie do tego celu. Ogólnie rzecz biorąc darmowi dostawcy poczty email w tym względzie oferują o wiele więcej możliwości - dotyczy to na przykład zakładania folderów, zarządzania filtrami czy blokady antyspamowej.
Jeśli stajemy przed perspektywą założenia własnego serwisu internetowego, bloga lub sklepu, wcześniej czy później staniemy przed decyzją: czy zdecydować się na wykup własnej domeny. Naturalnie istnieje możliwość korzystania z darmowych domen i wykup nie jest obowiązkiem właściciela strony WWW. Jednak biorąc pod uwagę plusy i minusy takiego rozwiązania, posiadanie własnej domeny wypada w tym zakresie zdecydowanie na plus. Poniżej sporządziliśmy przejrzystą tabelkę, w której zebraliśmy zalety i wady obu rozwiązań. Jak widać na załączonym obrazku, wybór hostingu darmowej domeny wydaje się korzystny jedynie w przypadku projektów obliczonych na krótki czas lub nie służących celom biznesowym. Nagłe zniknięcie domeny wskutek chociażby bankructwa operatora, to tylko jeden z kłopotów, jaki będzie nas czekał w przypadku wyboru takiego rozwiązania.
cecha |
domena darmowa |
domena płatna |
Odpłatność |
za darmo |
odpłatna |
Migracja |
niemożliwa |
możliwa |
Adres |
np. twojadomena.czyjaśfirma.pl |
twojadomena.pl |
Okres posiadania |
ograniczony |
praktycznie nieskończony, przy stałym regulowaniu opłat |
Zaufanie |
wygląda na rozwiązanie "tanie" i nieprofesjonalne |
profesjonalne, budzące zaufanie rozwiązanie |
Hosting dla firmy niejedno ma imię - jest to związane z prostym faktem, iż firma firmie nierówna. Inne wymagania stawia przed usługodawcą właściciel rozbudowanego sklepu internetowego, a inne serwis streamingowy ze znaczną ilością danych. W obu przypadkach poza pojemnością i przepustowością łącza należy jednak zwrócić uwagę na następujące szczegóły: