Podstawowa wersja serwera dedykowanego. Idealny serwer dla małych przedsiębiorstw, lub niedużych aplikacji wymagających stabilnego rozwązania.
Zaawansowany serwer dedykowany o wysokiej wydajności. Rozwiązanie dedykowane dla aplikacji wymagających wysokiej mocy obliczeniowej.
Najbardziej wydajne rozwiązanie dostępne na rynku. Serwery dysponujące połączeniem najnowszej technologii z niesamowitą stabilnością.
Serwery dedykowane to usługa, w której klient wynajmuje serwer na wyłączność, nie dzieląc jego zasobów z innymi użytkownikami. Każdy serwer dedykowany, umieszczony jest w profesjonalnej serwerowni, która przystosowana jest do realizacji tego typu zadań i dysponuje redundantnym źródłem zasilania oraz profesjonalnym system HVAC. Serwery dedykowane są własnością Host1, za które bierzemy pełną odpowiedzialność i zobowiązujemy się do zapewniania stabilności i wydajności jego działania. Po nabyciu jednego z oferowanych przez nas serwerów dedykowanych, klient posiada możliwość pełnej kontroli nad nim. W naszej ofercie można znaleźć również szeroką gamę serwerów dedykowanych, całkowicie zarządzanych przez Host1. Firma Host1 – serwery numer 1 – dokonuje wszelkich starań, aby przeciwdziałać atakom ze strony spamerów, hakerów itp. Serwer dedykowany oferowany przez firmę Host1 to po prostu trafiona inwestycja!
Dla kogo są serwery dedykowane?
Oferta naszych serwerów dedykowanych, skierowana jest głównie do większych przedsięborstw i wymagających użytkowników. Jeśli posiadasz dużą liczbę aktywnych użytkowników, ta opcja jest właśnie dla Ciebie. Nie dzielisz serwera z nikim innym, w związku z tym dysponujesz jego pełną mocą obliczeniową i możliwościami. Sam wybierasz system operacyjny oraz potrzebne oprogramowanie, a także dowolnie go konfigurujesz. Hosting dedykowany w Host1 to z pewnością idealne rozwiązanie dla profesjonalistów!
Specjalizujemy się w dostarczaniu serwerów dedykowanych, przeznaczonych przede wszystkim na duże projekty. Klient otrzymuje od nas fizyczne urządzenie – serwer o parametrach dostosowanych do swoich potrzeb. Klient korzystając z serwera dedykowanego ma pełen dostęp do swoich aplikacji i narzędzi, co znacznie ułatwia pracę swojej firmy.
Serwery dedykowane dla firm
Podstawą działania każdej firmy jest dostęp do profesjonalnych rozwiązań informatycznych. Serwery dedykowane dzięki swojej niezawodności i szybkiemu działaniu są idealnym rozwiązaniem wspierającym funkcjonowanie Twojej firmy. Dzięki nam, ładujące się w nieskończoność strony www, niewczytujące się aplikacje oraz niskie limity danych to już przeszłość. Już dziś wybierz dedykowane serwery firmy Host1, by móc skupić się wyłącznie na Twoich klientach oraz rozwijaniu potencjału Twojej firmy.
Zalety dedykowanych serwerów
Nasze stabilne i niezawodne serwery dedykowane gwarantują bezpieczne przechowywanie danych Twojej firmy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dzięki nam Twoja strona www, poczta oraz aplikacje biznesowe będą działać stabilnie i niezawodnie. Oferujemy Ci serwery z nieograniczonym transferem o różnych parametrach: pamięci, mocy procesora oraz przestrzeni dyskowej. Gwarantujemy darmową reinstalację, zdalny restart przez 24 godziny przez 7 dni w tygodniu oraz możliwość rozbudowy komponentów. Wszystko w atrakcyjnych cenach. Poza najwyższej klasy serwerami dedykowanymi, gwarantujemy Ci wsparcie techniczne naszych najlepszych specjalistów.
Sprzęt najwyższej klasy
Pozostała infrastruktura
Procesory
Nasze serwery dedykowane zawsze zbudowane są z najnowszych, najbardziej stabilnych rozwiązań sprzętowych. Sprzęt stosowany w serwerach dedykowanych, wykorzystujący procesory z rodziny Intel Xeon, spełnia stawiane przez Ciebie wymagania.
Dyski SSD
W naszych serwerach dedykowanych stosujemy dyski SSD, które mają za zadanie przyspieszyć ilość operacji wykonywanych na nich, a także zapewnić wydajność i niezawodność pracy. Serwery dedykowane posiadają tylko i wyłącznie najnowsze i w pełni sprawdzone dyski SSD.
Zaawansowany sprzęt sieciowy
Korzystamy z niezwykle bezpiecznych systemów łączności, najlepszych dostawców. Dążymy do zapewnienia idealnych rozwiązań dla użytkowników naszych serwerów dedykowanych. Infrastruktura sieciowa jest dla nas niezwykle ważnym punktem oferty. Gwarantujemy doskonałe rozwiązania w naszych serwerach dedykowanych.
Bezpieczeństwo danych w dzisiejszych czasach należy do priorytetów każdego usługodawcy. W przypadku serwera dedykowanego, który nieustannie jest podłączony do Internetu i pracuje z dużą wydajnością, kwestia bezpieczeństwa wychodzi na pierwszy plan przy organizacji pracy. Z reguły usługodawcy oferują następujące formy zabezpieczeń:
Obecnie dedykowane serwery stanowią kompleksowe, najbardziej zaawansowane rozwiązania dla wymagających użytkowników. Ponieważ tego typu urządzenie daje nam pełną kontrolę nad zasobami (brak współdzielenia), możemy zainstalować na nim dowolny system operacyjny i w pełni wykorzystać wszystkie możliwości jakie daje nam kompletna niezależność: pełną kontrolę nad parametrami, 100% wykorzystanie wszystkich zasobów, łatwą skalowalność. Z takich rozwiązań najchętniej korzystają średnie i większe firmy, centra obliczeniowe, osoby prowadzące serwisy gamingowe i biznesy e-commerce. Tego typu rozwiązanie przydaje się gdy:
Pamiętajmy, że cena tego typu usług nieustannie spada i coraz łatwiej jest dzisiaj znaleźć tani serwer dedykowany - z tego też względu warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie - na przykład dedykowany serwer Windows - przy planowaniu infrastruktury teleinformatycznej.
To pytanie powraca jak bumerang wśród klientów. Nic dziwnego. Na rynku nie brakuje ofert z tanimi i drogimi serwerami dedykowanymi i przy wyborze można dostać zawrotów głowy. Usługa powinna charakteryzować się niezawodnością, bezpieczeństwem (na przykład ochrona przed atakami DDOS), powinna posiadać wsparcie w przypadku niestandardowych konfiguracji. Nie bez znaczenia jest również wsparcie klienta - całodobowa telefoniczna linia kontaktowa z działem technicznym jest dzisiaj powszechnym standardem, a wielu usługodawców oferuje coraz częściej dedykowanego opiekuna do naszej dyspozycji w przypadku awarii lub problemów. Warto wziąć także pod uwagę, że zaawansowane rozwiązania, jakimi są dedykowane serwery, wymagają od nas później dodatkowych kosztów. Płacimy bowiem nie tylko za dzierżawę maszyny, lecz również będziemy musieli posiłkować się specjalistą, który w naszym imieniu dokona konfiguracji urządzenia, zainstaluje odpowiednie oprogramowanie oraz będzie implementował stosowne zabezpieczenia. Z pewnością nie jest to rozwiązanie dla początkujących.
W najprostszych przypadkach posiadacz serwera dedykowanego może zlecić opiekę nad nim dostawcy usługi - wówczas płacimy za kompleksową administrację usługodawcy w różnych pakietach o rozmaitym stopniu samodzielności i niezależności, w zależności od oferty. Naturalnie istnieje również możliwość samodzielnej administracji, wszystko zależy od naszego doświadczenia i wiedzy. Wówczas to my jako zarządzający ponosimy wszelką odpowiedzialność za bezpieczeństwo danych i funkcjonowanie systemu operacyjnego czy aplikacji, na naszych barkach spoczywa wprowadzanie aktualizacji, monitoring działania jednostki, weryfikacja poprawności backupu danych i wiele innych czynności, które są nie tylko praco-, ale i czasochłonne. W tym celu stworzono specjalne panele zarządzania dedykowanymi serwerami. Często za licencję użytkowania musimy dodatkowo zapłacić - nie różnią się one specjalnie od tych, które są wykorzystywane do zarządzania jednostkami VPS. Na koniec warto wspomnieć o możliwości wprowadzania konkretnych ustawień przez wiersz poleceń - ten tryb przeznaczony jest tylko dla zaawansowanych użytkowników.
Windows Server i Linux - te nazwy powracają najczęściej w rozmowach na temat systemów operacyjnych dedykowanych do serwerów. I na tym można by zakończyć dyskusję. Diabeł oczywiście tkwi w szczegółach. Popularne na komputerach domowych Windowsy występują w niewielu wersjach z przeznaczeniem dla serwerów, zwykle instalujemy najnowszą dostarczoną przez producenta. Wybór Linuxa oznacza pójście krok dalej w kwestii elastyczności i możliwych konfiguracji. Pozostaje nam tylko wybór odpowiedniej dystrybucji. Do wyboru mamy Debian, Ubuntu Dekstop, Ubuntu Server, RedHat, CentOS, Gentoo, Fedora, SmartOS (Beta), FreeBSD i kilka innych. W każdym przypadku należy dokładnie zaznajomić się ze specyfikacją usługodawcy. Może się okazać, iż wybrany przez nas do konkretnych celów system operacyjny nie spełnia jego wymagań. Oczywiście sam system operacyjny w przypadku gdy mamy do czynienia z dedykowanym serwerem to nie wszystko. Usługodawcy zalecają również instalację dodatkowego oprogramowania w zależności od potrzeb, na przykład SQL Server Express czy Remote Desktop Services.
Tego typu urządzenia posiadają szereg zalet i przeznaczone są dla klientów, którzy potrzebują wydajniejszej maszyny i większej niezależności. Zestawiliśmy je w poniższej ramce, w której porównujemy cechy dedykowanych serwerów z serwerami VPS - wciąż cieszącymi się niesłabnącą popularnością.
Cecha |
Serwer dedykowany |
serwer VPS |
Separacja od innych użytkowników |
Pełna, zasoby są do naszej dyspozycji |
Niepełna - korzystamy z dzielonych zasobów |
Dowolność środowiska OS |
Nieograniczona |
Częściowo ograniczona |
Wydajność |
Wysoka. Ograniczona jedynie parametrami maszyny serwerowej |
Średnia. Ograniczona przez usługodawcę z uwagi na dzielenie zasobów pomiędzy wielu użytkowników. |
Cena |
Wyższa niż serwer współdzielony czy VPS |
Tańszy niż serwer dedykowany |
Obsługa |
Panel sterujący lub wiersz poleceń, we własnym zakresie lub zlecona |
Panel sterujący lub wiersz poleceń, we własnym zakresie lub zlecona |
Bezpieczeństwo |
Wysokie |
Średnie |
Elastyczność konfiguracji |
Wysoka, dobra skalowalność |
Średnia, średnia skalowalność |
Backup |
W standardzie |
W standardzie |
Wyobraźmy komputer o ponadprzeciętnych parametrach podpięty na stałe do internetu, który pozostaje całkowicie do naszej dyspozycji. To oczywiście ogromne uproszczenie, ale tak mniej więcej wygląda przeciętny serwer dedykowany. Ze względu na koszty, niezawodność, skalowalność takiego systemu czy bezpieczeństwo z punktu widzenia klienta taniej jest wykupić dzierżawę takiego urządzenia niż zainstalować je na przykład u siebie w biurze. Dedykowana jednostka u usługodawcy jest fizycznie odseparowana od innych klientów, którzy płacą za taką samą usługę, to dzierżawca sprzętu ponosi całe ryzyko związane z utrzymaniem serwerów, usuwaniem awarii, wymiany podzespołów, zapewnienia im chłodzenia i stałego dopływu energii elektrycznej. Dzierżawiący dedykowany serwer ma stały dostęp do takiego komputera przez panel sterowania i obsługuje go zdalnie. Na usługodawcy spoczywa zapewnienie wysokiego SLA (z ang. Service Level Agreement) czyli jak najwyższej bezawaryjności w skali roku. Z pewnością osoby, które myślą o założeniu swojego bloga czy małego sklepu internetowego nie potrzebują aż tak zaawansowanej opcji - z myślą o nich powstały serwery VPS i współdzielone.
Serwerownia to miejsce, w którym dedykowanym serwerom zapewnia się odpowiednie warunki pracy. Należy do nich odpowiednie usytuowanie (szafa serwerowa z dostępem powietrza i miejscem na jednostki UPS oraz okablowanie), temperatura pracy (każdy procesor, pamięć RAM i zasilacz nawet przy nieznacznych obciążeniach stanowi źródło ciepła), zasilanie (wiele jednostek = potrzeba oddzielnego zasilania, plus zabezpieczenia na wypadek awarii sieci). Z uwagi na wysokie koszty utrzymania pojedynczej maszyny, serwery dedykowane najczęściej są oferowane w dzierżawie przez firmy, które wskutek odpowiedniej kolokacji utrzymują setki czy tysiące serwerów w jednym miejscu, dzięki czemu koszty związane z utrzymaniem pojedynczego serwera dedykowanego relatywnie spadają. Krótko mówiąc, rozkładają się na pozostałe urządzenia. W dodatku wszystkie skupione w jednym miejscu serwery podlegają stałemu monitoringowi, chronione są przez odpowiednie systemy bezpieczeństwa (na przykład gaszenie gazem, w przeciwieństwie do gaszenia wodnego w przestrzeniach biurowych) i mogą być serwisowane w możliwie krótkim czasie.